Ogłoszenia 12.11

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 XXXI Niedziela zwykła  12.11.2023 r.

o    W miesiącu listopadzie modlimy się w sposób szczególny za naszych bliskich, którzy odeszli. Po Mszy św. można zamówić wypominki lub Mszę św. żałobną. Wypominki roczne odczytywane są w 3 sobotę miesiąca. W najbliższą sobotę 3-cią miesiąca (18.11) przypada właśnie taka Msza św. o godz. 18 w intencji zmarłych z wypominek rocznych, które będą wyczytywane od godz. 17.20. Zapraszamy.

o    Dziś w niedzielę 12.11 przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym  pod hasłem BLISKI WSCHÓD TO JEST ZAWSZE NASZ DOM. Jest to okazja aby przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez modlitwę lub złożone ofiary. W tym roku kwestujemy na ofiary wojny na Bliskim Wschodzie.

o    Uprzejmie informujemy, że wszystkie groby ziemne i pieczary na każdym cmentarzu po upływie 20 lat od pochowania bądź wniesienia ostatniej opłaty zgodnie z art. 7 ustawy o Cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 1972 r. nr 47, poz. 298 z późniejszymi zmianami) z dn. 31.01.1959 r. będą likwidowane i ponownie wykorzystane do chowania zmarłych jeśli zainteresowane osoby nie zgłoszą zamiaru przedłużenia terminu ich ważności na następny okres. W wyżej wymienionych sprawach należy zgłaszać się do Kancelarii parafialnej w Kazuniu Bielany ul. Kościelna 1.

o   W piątek 17.11 są dwa spotkania: w Małocicach o godz. 18.30 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz w Kazuniu o godz. 19 dla młodzieży do bierzmowania.

 

o    W naszej parafii od 14 lat adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdy czwartek po Mszy św. Pragniemy zainicjować w świątyni tzw. wieczystą Adorację Pana Jezusa. Dlatego rozpoczęliśmy od codziennej Adoracji od godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. i w związku z tym nasza świątynia jest otwarta już od godz. 17. W intencji tego dzieła, codziennie będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do włączenia się w Adorację kto może i kto chce. Pan Jezus tu na Ciebie z utęsknieniem czeka.