Ogłoszenia 17.03

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024 r.         

‹‹ Niedziela zasłonięcia Krzyża świętego ››  

 

 •   W okresie Wielkiego Postu tradycyjnie podejmujemy inicjatywę wsparcia dzieci z rodzin potrzebujących zwaną JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. 

 •   Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach wielkopostnych. m. in. w ten piątek o ile pogoda pozwoli odbędzie się ostatnia Droga Krzyżowa ulicami parafii od godz. 18.45. Zapraszamy całymi rodzinami. Proszę zabrać świece. 

 • Rekolekcje dla uczniów od jutra do środy (18-20.03). Prosimy o modlitwę w intencji prowadzącego rekolekcje ks. Marcina Grabowskiego. Uczniowie, uczęszczający na katechizację mają obowiązek uczestniczyć w rekolekcjach. Prosimy rodziców dopilnować aby uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach i przystąpili do spowiedzi.

 •   Dziś o godz. 12.30 jest Msza św. odpustowa o św. Józefie Oblubieńcu Najśw. Maryi Panny. Karteczki z  intencjami do naszego patrona będą odczytywane przed  Mszą św. Św. Józef jest patronem: Kościoła, rodzin, ojców, wychowania dzieci, patronem ludzi pracy, bezrobotnych i bezdomnych.

 • Dziś w niedzielę 17.03 przygotowując się do przeżycia Wielkiego Tygodnia zapraszamy o godz. 15 do Sali św. Józefa na projekcję filmu Pasja.

 • Proszę o zorganizowanie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego przez osoby, które do tej pory to czyniły.

 • W zakrystii są do odebrania wielkanocne świece Cáritas, z których środki są przeznaczone na pomoc dzieciom.

 •  Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

 • Przypominamy, że codziennie przed wieczorną Mszą św. w czasie Adoracji od  godz. 17.30  Pan Jezus i kapłan czekają w konfesjonale. Gorąco zapraszamy! 

 • Uwaga ! W sobotę rozpoczęła się Wielka Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W gablocie jest szczegółowy program. Proszę zrobić zdjęcie plakatu i włączyć się do modlitwy. 

 • Zapowiedzi. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Gracjan Gajewski kawaler i Paulina Borowska panna oboje zamieszkali w Warszawie par. św. Józefa. Zapowiedź 1.