Ogłoszenia 18.02

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

I Niedziela Wielkiego Postu 18 lutego 2024 r. 

         

  • W tę środę rozpoczął się liturgiczny okres Wielkiego Postu. Tradycyjnie podejmujemy inicjatywę wsparcia dzieci z rodzin potrzebujących zwaną JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Na ten cel jest specjalnie przygotowana skarbonka pod chórem jak również w piątki jest zbierana taca.

  • W tę środę 21.02 w Kazuniu jest spotkanie komunijne o godz. 18.30.

  • Zapraszamy chętne dzieci z rodzicami na 1. spotkanie Dziecięcej Scholi, które odbędzie się w tę sobotę 24.02 o godz. 17. Spotkanie jest w salce św. Józefa przy Plebanii.

  •  Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki w Małocicach g. 15, a w Kazuniu o g. 18.30 (odpust zupełny).

Gorzkie Żale w niedziele: w Małocicach
g. 9:10, w Kazuniu g. 11:50 (odpust zupełny).

– Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie od godz. 17:30 do 18:00 (odpust cząstkowy).

 

  • W okresie Wielkiego Postu należy przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania czyli do spowiedzi. Jest to bowiem najgłębsza odpowiedź na wielkopostne wołanie Pana Jezusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. Pan Jezus i kapłan czeka w konfesjonale codziennie przed wieczorną Mszą św. w czasie Adoracji od  godz. 17.30.   Gorąco zapraszamy!

  • Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na utrzymanie Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Bóg zapłać. Natomiast za tydzień 25.02 jest niedziela pomocy misjonarzom Ad gentes  przez modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek na dzieła misyjne.