OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

XV Niedziela Zwykła   12. lipca  2020 r.

 1. Od piątku 10 lipca rozpoczęła się Nowenną do M.B. Szkaplerznej jako duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowej, która odbędzie się za tydzień, w niedzielę 19 lipca. Codziennie po Mszy św. wieczornej od godz. 1830 jest Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona dziesiątkiem Różańca i Apelem jasnogórskim. Zapraszamy do modlitewnego czuwania w intencji naszej parafii.
  Program Nowenny jest następujący:
  • niedziela 12 lipca w intencji małżeństw rozbitych i niesakramentalnych
  • poniedziałek  13 lipca – w intencji osób uzależnionych
  • wtorek 14 lipca – w intencji zatwardziałych  grzeszników
  • środa 15 lipca  –  w intencji młodzieży
  • czwartek­ 16 lipca  – o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii
  • piątek 17 lipca –  w intencji rodzin
  • sobota  18 lipca  –  w intencji zmarłych (z racji 3 soboty m-ca o 17.30 czytane wypominki, a  o godz. 18 Msza św. wypominkowa)
 2. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona 19. lipca w niedzielę o godz. 1100 . W trakcie Mszy św. odpustowej będzie śpiewany Akatyst do NMP. Po Mszy św. odbędzie się Adoracja i procesja wokół świątyni, a potem wręczenie Szkaplerzy NMP. Za udział w Liturgii można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30.
 4. Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom i Solenizantom. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznej podróży. Wszędzie, gdzie będziemy zadbajmy o Mszę św. w niedzielę i codzienną, osobistą modlitwę.
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  Krzysztof Wojciech WÓJCICKI, kawaler z naszej parafii, zamieszkały w Kazuniu Polskim i Marlena WALCZAK, panna z par. św. Małgorzaty w Leoncinie. (Zapowiedź 1).
  Narzeczonych polecamy modlitewnej pamięci Parafian by dobrze przygotowali się do sakramentu małżeństwa. Jednocześnie zobowiązujemy w sumieniu, by o przeszkodach do zawarcia sakramentu małżeństwa, poinformować kancelarię parafialną.