XV Niedziela Zwykła   12. lipca  2020 r.

1. Od piątku 10 lipca rozpoczęła się Nowenną do M.B. Szkaplerznej jako duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowej, która odbędzie się za tydzień, w niedzielę 19 lipca. Codziennie po Mszy św. wieczornej od godz. 1830 jest Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona dziesiątkiem Różańca i Apelem jasnogórskim. Zapraszamy do modlitewnego czuwania w intencji naszej parafii.
    Program Nowenny jest następujący:
    • niedziela 12 lipca w intencji małżeństw rozbitych i niesakramentalnych
    • poniedziałek  13 lipca – w intencji osób uzależnionych
    • wtorek 14 lipca – w intencji zatwardziałych  grzeszników
    • środa 15 lipca  –  w intencji młodzieży
    • czwartek­ 16 lipca  – o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii
    • piątek 17 lipca –  w intencji rodzin
    • sobota  18 lipca  –  w intencji zmarłych (z racji 3 soboty m-ca o 17.30 czytane wypominki, a  o godz. 18 Msza św. wypominkowa)
  2. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona 19. lipca w niedzielę o godz. 1100 . W trakcie Mszy św. odpustowej będzie śpiewany Akatyst do NMP. Po Mszy św. odbędzie się Adoracja i procesja wokół świątyni, a potem wręczenie Szkaplerzy NMP. Za udział w Liturgii można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 12.30.
  4. Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom i Solenizantom. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznej podróży. Wszędzie, gdzie będziemy zadbajmy o Mszę św. w niedzielę i codzienną, osobistą modlitwę.
  5. Zapowiedzi przedślubne:
    Krzysztof Wojciech WÓJCICKI, kawaler z naszej parafii, zamieszkały w Kazuniu Polskim i Marlena WALCZAK, panna z par. św. Małgorzaty w Leoncinie. (Zapowiedź 1).
    Narzeczonych polecamy modlitewnej pamięci Parafian by dobrze przygotowali się do sakramentu małżeństwa. Jednocześnie zobowiązujemy w sumieniu, by o przeszkodach do zawarcia sakramentu małżeństwa, poinformować kancelarię parafialną.