I Niedziela Wielkiego Postu  21 lutego 2021 r.

• W środę rozpoczął się Wielki Post przygotowujący nas do świąt wielkanocnych. Przeżyjmy ten czas łaski w powadze i skupieniu podejmując postanowienia naprawy relacji z Bogiem i bliźnimi. Mogą w tym nam pomóc:

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki w Małocicach o godz. 15, a w Kazuniu o godz. 18.30 (odpust zupełny)
w tym 26 marca ostatnia ulicami parafii.

Gorzkie Żale w niedziele w Małocicach o godz. 9:10, a w Kazuniu o godz.17:15 (odpust zupełny)

–  Adoracja Najświętszego Sakramentu
w czwartki od godz. 18:30 do 19:00.

–  Wielkopostne Kościoły Stacyjne to inicjatywa duszpasterska modlitwy na Rok św. Józefa (info w gablotach oraz na stronie internetowej).

–  Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studiującej i pracującej odbędą się
w dniach od 18 do 21 marca  /od czwartek do niedziela/ pod hasłem: Eucharystia źródłem
i szczytem życia chrześcijańskiego.

–  Jałmużna wielkopostna jako wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących w postaci dopłat m. in. na obiady w szkołach na terenie naszej parafii.
Na ten cel jest specjalnie przygotowana skarbonka  jak również w piątki są zbierane ofiary na tacę.

• Proszę sołtysów o zorganizowanie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • Dziś w niedzielę 21 lutego jest spotkanie dla rodziców i dzieci w Małocicach przygotowujące do I Spowiedzi i Komunii św., a za tydzień jest spotkanie dla rodziców i dzieci z Kazunia Bielany, Polskiego i Nowego.
  • Dziś ofiary na tacę przeznaczone są na wsparcie Seminarium Duchownego w Warszawie, a za tydzień tradycyjnie II. Niedziela Wlk. Postu nazywana Ad Gentes jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami pod hasłem Żyjmy Eucharystią  a ofiary do puszek przeznaczone są na dzieła misyjne.