Ogłoszenia 24.12

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

IV Niedziela Adwentu 24.12.2023 r.

 

 •  Podajemy do wiadomości parafian, że w ostatnią  niedzielę 2023 r. 31.12, a więc za tydzień odbędzie się Msza św. o godz. 12.30 w intencji małżeństw, które obchodziły w 2023 roku jubileusz od 5-tej, do 70 rocznicy ślubu. Szczególnie zapraszamy nowych parafian, którzy przeprowadzili się w ciągu ostatnich lat.

 •   Chcemy również uczcić pamięć zmarłych parafian, którzy odeszli w tym 2023 roku Mszą św. żałobną, która zostanie odprawiona 14.01 w niedzielę nowego 2024 roku  o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkie rodziny pogrążone w żałobie do udziału w tej Mszy św.

 •   Dziś wieczorem przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że jako wierzący powinniśmy ten czas przeżyć w duchu wiary tzn. łamiąc się opłatkiem, śpiewając kolędy, uczestnicząc we Mszy św. oraz mając więcej czasu dla rodziny. W tym dniu Wigilii zachęcamy do postu od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych czy chorych. Odwiedźmy ich z opłatkiem i życzeniami.

 •    Jutro 25. grudnia przypada Uroczystość Bożego Narodzenia Anno Domini 2023. Porządek Mszy św. jest następujący: o godz. 21.30  Msza św. w Małocicach, a o godz. 24.00  Pasterka w Kazuniu. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Dom Samotnej Matki. Jutro (25.12) i w drugi dzień świąt (26.12) porządek Mszy św. jest niedzielny tzn. 7:30, 9.30 w Małocicach, 11, 12:30 i 18. We wtorek 26.12 tradycyjnie w tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczona na utrzymanie KUL.

 •    Za tydzień jest ostatnia niedziela roku 2023
  i Święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo dziękczynnobłagalne na zakończenie starego roku z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym 2024 roku.

 •      W tym tygodniu po świętach rozpoczynamy wizyty duszpasterskie kolędowanie. W czwartek (28.12) od godz. 9 odwiedzimy mieszkańców Kazunia Bielany i Polskiego przy
  ul. Długiej od kościoła jeden kapłan, a drugi kapłan od szkoły od nr 122 do lasu. W piątek (29.12) kolęda w Kazuniu Bielany przy ul. Wiosennej i Kwiatowej  od godz. 9, a drugi kapłan od godz. 11.30 przy ul. Leśnej. W związku z tym Msze św. w czwartek i w piątek są rano o godz. 8,
  a wieczorem Mszy św. nie będzie. Po nowym roku w środę 3.01 kolęda w Kazuniu Bielany przy ul. Jeziornej od godz. 9, a w czwartek 4.01 jeden kapłan  w Kazuniu Bielany
  i Polskim od godz. 9 ul. Kampinoska, Szyszkowa, Jutrzenki, Wąska i Krótka, a drugi kapłan od godz. 11 Kazuń Bielany
  i Polski przy ul. Trakt i Polnej.

 •   Dziękuję rodzinie Słomczyńskich z Czeczotek za ofiarowanie choinek do świątyni, p. Andrzejowi z Cybulic  za ustrojenie wieńca nad drzwiami do świątyni, strażakom za ubranie choinek, rodzinie Grzymała za ustrojenie ołtarza, a Bractwu św. Józefa za przygotowanie szopki. Bóg zapłać.

 •     W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie świątyni.