IV Niedziela Wielkiego Postu ‹‹Laetare››

14 marca 2021 r.

•    Przypominamy o Nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w piątki w Małocicach o godz. 15, a w Kazuniu o godz. 18.30 (odpust zupełny)
w tym 26 marca ostatnia ulicami parafii.

Gorzkie Żale w niedziele w Małocicach o godz. 9:10, a w Kazuniu o godz.17:15 (odpust zupełny)

–  Adoracja Najświętszego Sakramentu
w czwartki od godz. 18:30 do 19:00.

–  Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży studiującej i pracującej odbędą się od czwartek do przyszłej niedziela (18 do 21 marca) pod hasłem: Eucharystia niedzielna źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego.

–  Jałmużna wielkopostna jako wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących w postaci dopłat m. in. na obiady w szkołach na terenie naszej parafii.
Na ten cel jest specjalnie przygotowana skarbonka  jak również w piątki są zbierane ofiary na tacę.

•    Proszę sołtysów o zorganizowanie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

•   21 marca w V. niedzielę Wielkiego Postu będziemy celebrować w Uroczystość św. Józefa w naszej parafii Odpust ku Jego czci. Dlatego od piątku rozpoczęła się Nowenna do św. Józefa, która jest naszym duchowym przygotowaniem do Uroczystości odpustowej. W tym celu pod chórem znajdują się karteczki, na których można napisać intencje, prośby lub podziękowania do św. Józefa i zostawić je w specjalnej puszce.
    Te karteczki z intencjami będą odczytywane podczas  Mszy św. zbiorowej o św. Józefie o godz. 12.30  w Uroczystość odpustową w niedzielę 21 marca zakończona Adoracją i Procesją.

•    Młodzież rozprowadza Baranki i świece,
    z których fundusz jest przeznaczony na ich wyjazd na Światowych Dni Młodzieży.

•    Za tydzień Niedziela zasłaniania Krzyży, a za dwa tygodnie Niedziela Palmowa. Tak więc pomału zbliżamy się do świąt wielkanocnych. Dlatego przypominamy o możliwości spowiedzi
    i włączenia się w nabożeństwa wielkopostne.

•    25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się obrzęd Duchowej Adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją.