Ogłoszenia 26.05

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

VIII Niedziela Zwykła   26.05.2024 r. 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  •   Wczoraj w sobotę 25.05 w Kazuniu o godz. 11 odbyła się uroczystość I Komunii św. 26-orga dzieci. Dzieci uczestniczą do piątku w Białym Tygodniu we Mszy św. o godz. 18. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin aby to wydarzenie umocniło ich rodziny i ożywiło do życia duchem Eucharystii.

  •  W czwartek 30. maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek nabożeństw jest następujący: w Małocicach Msza św. jest o godz. 9.30, w Kazuniu o godz. 7.30 i o 11.00, a po niej odbędzie się Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy z udziałem chóru parafialnego, orkiestry dętej, strażaków, Żywego Różańca, rodzin z Kościoła Domowego, Mężczyzn św. Józefa oraz ministrantów, bielanek i dzieci rocznicowych. Zachęcamy bardzo gorąco dzieci komunijne z Kazunia i Małocic oraz dzieci rocznicowe aby włączyły się do procesji i dziewczynki aby zostały bielankami, a chłopców zapraszamy do zaszczytnej służby przy ołtarzu jako ministrantów. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Niech ten dzień będzie okazją do złożenia świadectwa wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie dla tych, którzy nie wierzą w obecność Pana Jezusa ukrytego w Eucharystii. Zadbajmy o to aby przystąpić do Komunii św.

  •   Dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży kandydatów do bierzmowania w celu omówienia przygotowań uroczystości w dniu 18.06. Dlatego zapraszamy tę młodzież na Msze św.
    o godz. 18.

  •   Dziś 26.05 przypada Dzień Matki.
    Składamy wszystkim Matkom, Mamom
    i Mamusiom najgorętsze życzenia. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha i opieki Tej, która jest Matką wszystkich matek Najśw. Maryi Panny, a za mamy, które odeszły pomódlmy się: wieczny odpoczynek …