VI Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Męki Pańskiej 28.03.2021 r.

•    Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy najważniejszy tydzień w roku tzw. Wielki Tydzień. Dla osób, które nie miały możliwości skorzystać ze spowiedzi w wyznaczonym terminie jest okazja do spowiedzi od jutra tj. Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa wieczorem od godz. 17:30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. W Warszawie jest spowiedź wieczorem i w nocy. Informacje www.nockonfesjonalow.pl.

•    Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych do Komunii św. wielkanocnej.

•   PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO: Wielki Czwartek o godz. 18 jest Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie do Ciemnicy i Adoracja.
    W Wielki Piątek od godz. 17 Adoracja do godz. 18 i Liturgia Męki Pańskiej zakończona procesją do Grobu i Adoracją. Na początku Adoracji rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
    W tym dniu obowiązuje ścisły post.
    W Wielką Sobotę od godz. 8 rozpoczyna się błogosławieństwo pokarmów  na stół wielkanocny w Kazuniu oraz na terenie parafii. Święcimy pokarmy tylko na zewnątrz przed świątynią co pół godziny od godz. 8 do 14.  W Małocicach święcenie pokarmów o godz. 9 do 10 przed kaplicą.  Od rana od godz. 8 będzie całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Grobie. Ofiary za wodę są przeznaczone na fundusz bielanek
    i ministrantów. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20 w Kościele.  (świece z osłonką). Niedziela Zmartwychwstania
    o godz. 6 Msza św. rezurekcyjna. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30, a pozostałe Msze św. bez zmian.

•    Dziękuję strażakom za posprzątanie terenu przy Kościele i Plebanii.  Bóg zapłać za pomoc.

•    Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

•     6 kwietnia w Ośrodku Zdrowia w Kazuniu Polskim odbędą się bezpłatne badania wzroku. Zapisy w zakrystii.