XXX Niedziela zwykła
27.10.2019 r.

• Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych bliskich, którzy odeszli. Kościół czci z wielkim pietyzmem pamięć zmarłych modląc się za nich aby byli od grzechów uwolnieni. Po Mszy św. w zakrystii bądź ciągu tygodnia na plebanii można dać na wypominki lub zamówić Mszę św. żałobną. Wypominki jednorazowe są odczytywane 1 i 2 listopada podczas procesji na cmentarzu, a wypominki roczne odczytywane są w 3 sobotę miesiąca wieczorem przed Mszą św. o godz. 18.00.
    W naszym Kościele można zamówić również tzw. Mszę św. gregoriańską.  Jest to cykl 30 Mszy św. odprawianych w intencji jednej duszy osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego.  Pamiętajmy, że pięknym darem serca człowieka wierzącego jest ofiarowanie mszy św. w intencji naszych zmarłych.
  • W piątek 1.11 przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. są o godz. 7.30, 9.30 w Małocicach, w Kazuniu o 11.00 a po niej procesja na cmentarzu z czytaniem wypominek oraz wieczorem o godz. 18. Przypominamy, że 1.11 jest to dzień jeden z sześciu w roku poza niedzielą, w którym jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. (Są to dni: 1.01, 6.01, Boże Ciało- święto ruchome tzn. co roku wypada w inny dzień, 15.08, 1.11 i 25.12 )W dniach od 1 do 8.11 można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za wybraną duszę osoby zmarłej.
    W sobotę 2.11 przypada Dzień Zaduszny i z racji I soboty m-ca o godz. 9.00 będzie różaniec fatimski, a potem Msza św. jest o g. 9.30, a po niej procesja na cmentarzu z czytaniem wypominek. W tym dniu nie ma Mszy św. wieczorem o g. 18.
  • W tym tygodniu przypadają I piątek, sobota
    i niedziela miesiąca. W I piątek przypada 1.11  dlatego spowiedź jest przed i w czasie Mszy św.
     W I sobotę
    Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP w int. wynagradzającej, a  po niej Różaniec fatimski o godz. 18:30. W I niedzielę po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom oraz Solenizantom.