Ogłoszenia 31.12

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego

Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

31.12.2023 r.

 

 •    Dziś po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo dziękczynnobłagalne na zakończenie starego roku z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym 2024 r.

 •   Chcemy uczcić pamięć zmarłych parafian (w liczbie 50 osób), którzy odeszli w tym 2023 roku Mszą św. żałobną, która zostanie odprawiona w niedzielę 14.01.2024 roku o godz. 12.30. Zapraszamy  rodziny pogrążone w żałobie do udziału w tej Mszy św.

 •    Jutro w Nowy Rok Pański 2024 1. stycznia przypada Uroczystość Bogurodzicy Maryi oraz Dzień Modlitwy o Pokój. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu tradycyjnie nie ma Mszy św. porannej o godz. 7.30, a pozostały porządek Mszy św. jest bez zmian.

 •     W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca i o godz. 14.30 jest w Małocicach spowiedź, a o 15 Msza św. W Kazuniu spowiedź od 17.30.

 •    W tę sobotę 6.01 przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli. Po liturgii każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary składane za kredę są przeznaczone na fundusz bielanek
  i ministrantów. W tym dniu jest I -sza sobota miesiąca
  a więc o godz. 12.30 jest Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Natomiast Nabożeństwo fatimskie odbędzie się wieczorem o godz. 17.10 tzn. Adoracja i Różaniec.

 •    W tym dniu 6. stycznia jak co roku na Mszy św. o godz. 12.30 modlimy się w intencji ministrantów i bielanek oraz ich rodzin, których zapraszamy na tę Mszę św., a po niej jak co roku tradycyjnie na spotkanie opłatkowe do Sali św. Józefa przy Plebanii.

 •    Rozpoczęły się wizyty duszpasterskie kolędowanie.
  W związku z tym Msze św. we wtorki, środy, czwartki, piątek i soboty są rano o godz. 8, a wieczorem Msze św. są w poniedziałki, środy, czwartki i piątki. Po nowym roku kolęda będzie w środę 3.01 w Kazuniu Bielany przy ul. Jeziornej od godz. 9 oraz ul. Modrzewiowej, a w czwartek 4.01 jeden kapłan w Kazuniu Bielany i Polskim od godz. 9 ul. Kampinoska, Szyszkowa, Jutrzenki, Wąska i Krótka,
  a drugi kapłan od godz. 11 Kazuń Bielany i Polski przy ul. Trakt i Polnej. We wtorek 9.01 kolęda w Kazuniu Bielany
  i Polskim ul. Ogrodowa, Osiedlowa i Klonowa, a drugi kapłan Osiedle PAN ul. Bursztynowa i Oczakowskiego oraz ul. Akacjowa, w środę 10.01 ul. Widok, Szkolna, Orzechowa, w czwartek 11.01 ul. Pogodna, Rosy i Zacisze,
  a drugi kapłan od godz. 11 Sady,  i w sobotę 13.01 od godz. 9 Grochale Stare od godz. 9 od lasu do nr 18, a drugi kapłan od godz. 9 od nr 19 do 41 oraz Grochale Stare  od godz. 15 Osiedle przy ul. Brylantowej i Wrzosowej.