XXXII Niedziela zwykła
10.11.2019 r.

• Po Mszy św. można w zakrystii bądź na plebanii zamówić wypominki lub Mszę św. żałobną.  Wypominki roczne są odczytywane co miesiąc w 3 sobotę miesiąca wieczorem o godz. 17.40 przed Mszą św. Jest to 12 Mszy św. w roku. W tę sobotę tj. 3 miesiąca 16.XI przypada Msza św. zbiorowa w intencji naszych zmarłych z wypominek rocznych. Serdecznie zapraszamy! Dusze naszych zmarłych oczekują na naszą modlitwę i ofiarę Mszy św.
  •    W dzisiejszą niedzielę 10.XI przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który obchodzimy pod hasłem: Przemilczane cierpienie. Jest to okazja aby przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę w Sudanie Płd. gdzie 7 mln ludzi głoduje, 3,5 mln nie ma domu, a dzieci są zmuszane do działań zbrojnych. Pomoc możemy okazać poprzez modlitwę, ofiary zbierane po Mszy św. do puszek lub wysyłając SMS-a o treści RATUJ na nr 72405.
  • W ten piątek 17.11 przypada spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców o godz. 19.00 w Małocicach.
  • W 2022 r. w Lizbonie w Portugalii odbędą się Światowe Dni Młodych. Chcemy z naszej parafii wyruszyć na to spotkanie. Dlatego już teraz zbieramy zapisy (u ks. Jerzego) i tworzymy grupę młodych, która będzie brała udział w spotkaniu z papieżem.
  •  Dziś w II-gą niedzielę m-ca przypada spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
  • Jutro 11. listopada przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości. W Wilanowie o godz. 17 odbędzie się okolicznościowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. są w Kazuniu o godz. 9.30 i 18, a w Małocicach o 11.
  • W przyszłą niedzielę tj. 17 listopada przypada miesięcznica pamięci modlitewnej bł. Jerzego Popiełuszki kapłana męczennika. Po mszach św. będzie możliwość oddania czci ks. Jerzemu przez ucałowanie Jego relikwii.
  • Chcemy uporządkować teren cmentarza tam gdzie są zaniedbane groby, którymi nikt się nie opiekuje i od wielu lat nie są opłacane. W związku z tym zwracam się z prośbą do ewentualnych spadkobierców tychże grobów o pilne uregulowanie spraw cmentarnych. W przeciwnym wypadku groby te przejdą na własność administracji cmentarza zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych…z dn.31.01.1959 r.
  • Przypominamy, że w tę środę II miesiąca przypada Nowenna do św. Józefa

Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom oraz Solenizantom.