29.12.2019 r.

I Niedziela Bożego Narodzenia Święto świętej Rodziny

• We wtorek jest ostatni dzień roku 2019. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo dziękczynnobłagalne na zakończenie starego roku z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym 2020 roku. Prosimy o nie przedłużanie wystrzałów sztucznych ogni zbyt długo i nie zapominajmy, że przy wielu posesjach są zwierzęta( np. obok naszych sąsiadów), które boją się huku wystrzałów i bardzo cierpią. Otoczmy więc je opieką.
  • W środę w Nowy Rok Pański 2020 przypada Uroczystość Bogurodzicy Maryi oraz Dzień Modlitwy o Pokój. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu tradycyjnie nie ma Mszy św. porannej o g. 7.30,  a pozostałe Msze św. są bez zmian.
  • Są wolne intencje mszalne.
  • W tym tygodniu 3 stycznia przypada I piątek  miesiąca. Spowiedź jest w Małocicach od godz. 16.00, a Msza św. o 16.30, a w Kazuniu spowiedź przed Mszą św. od godz. 17.30.
  • 4 stycznia jest I -sza sobota miesiąca i rano  o godz. 7.30 jest Różaniec fatimski, a o godz. 8 jest Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • W poniedziałek 6.01 przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po liturgii odbędzie się błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary za kredę i kadzidło są przeznaczone na fundusz ministrantów i bielanek.
      Uwaga! W przyszły poniedziałek 6.01 br. jest spotkanie opłatkowe dla służby liturgicznej naszej parafii tzn. bielanek, ministrantów, lektorów i ich rodziców. Zapraszamy więc służbę liturgiczną z rodzicami na uroczystą Mszę św. na godz. 12.30, a po niej na spotkanie opłatkowe w sali św. Józefa na Plebanii.
  • Rozpoczynamy po nowym roku wizyty duszpasterskie kolędę. Program kolędowania jest następujący: 2 stycznia w czwartek Cybulice Duże od godz. 9 ul. Leśna i Cybulice A ul., Spacerowa, Makowa, Partyzantów, Borkowa, a drugi kapłan Cybulice Duże ul. Wspólna, Kwiatowa, Ogrodowa, Sezamkowa i Polna, 4 stycznia sobota Cybulice Małe ul. Wesoła i Spokojna, a od godz. 15 ul. Kwiatowa domki i ul. Kwiatowa bloki 2 i 4. Natomiast drugi kapłan Cybulice Małe ul. Mazowiecka, Kasztanowa, Parkowa od godz. 15 ul. Wiosenna. We wtorek 7. stycznia kolęda Sady i Kazuń Nowy ul. Główna od str. Sadów, a drugi kapłan od godz. 15.00 Kazuń Nowy ul. Lawendowa, Gwiaździsta, Zielona, Kwitnąca, Złota, Warszawska i Dolna. W środę 8.01 kolęda od. godz.9 Kazuń Nowy ul. Ordona i Ford Ordona i Kazuń Bielany ul. Modrzewiowa oraz drugi kapłan Kazuń Bielany ul. Akacjowa, Trakt, Polna. Prosimy o sprawdzenie terminu i godziny wizyty w gablotach informacyjnych i na str. internet. parafii: parafiakazun.pl
  •  W związku z kolędą w dni powszednie Msza św. będzie o g. 18 tylko w poniedziałki i piątki, a w pozostałe dni rano o g. 8.
  • W dzisiejszą niedzielę o godz. 1230 przeżywamy w naszej świątyni niezwykłą uroczystość;  Jubileusze Małżeńskie. Przyjmijcie dostojni Jubilaci w dziękczynieniu za kolejną rocznicę Waszych zaślubin najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa  Bożego, zdrowia oraz opieki Matki Bożej Szkaplerznej. Szczęść Boże na dalsze lata życia dla Was oraz Waszych rodzin. Podczas Mszy św. towarzyszyli nam dziś młodzi i utalentowani artyści:  grająca na skrzypcach Emilia Łapko i towarzyszący na organach Jerzy Bronnikow. Wykonali m. i. Charpentier Preludium Te Deum, Pachebel Canon D-dur, Pieśń o Narodzeniu Adeste Fideles, Cacciniego Ave Maria.

Zapowiedzi

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Łukasz Dryl kawaler zamieszkały w parafii tutejszej w Grochalach Starych i Olga Łazuga panna zam. w Firleju w parafii Przemienienia Pańskiego (zap.2)