III Niedziela Adwentu ‹‹Gaudete››

13. grudnia 2020 r.

Zachęcamy serdecznie do udziału w Roratach we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6:45.
Proszę zabrać lampiony.
o Nasz Organista Jerzy Bronnikov roznosi opłatki wigilijne do naszych domów. Dziś w niedzielę (13.12) Kazuń Polski ul. Długa od Szkoły z przylegającymi ulicami, we wtorek Janów Mikoł., Wrzosówka, Wólka Czosn., Małocice, Jesionka, w czwartek Małocice, Jesionka, Augustówek, Dębina, w sobotę Czeczotki. Opłatki można też otrzymać po Mszy św. w zakrystii.
o Chcemy również uczcić pamięć zmarłych parafian, którzy odeszli w 2020 roku Mszą św. żałobną, która zostanie odprawiona uroczyście w 1. niedzielę nowego roku 3.01 o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkie rodziny pogrążone w żałobie do udziału w tej Mszy św.
o Ze względu na to, że jest epidemia rekolekcji adwentowych nie będzie ale dziś przeżywamy Dzień Skupienia przygotowujący nas duchowo do świąt. Jest to OKAZJA DO SPOWIEDZI, która ma nas przygotować do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. W tym skupieniu towarzyszy nam ks. dr Piotr Kieniewicz ze Zgromadzenia Księży Marianów. Dziękujemy Ojcu za obecność i podzielenie się doświadczeniem swojej wiary.

o W związku z covidem i licznymi prośbami parafian zachęcamy i przypominamy, że spowiedź poza Mszą św. jest codziennie przez cały rok, a w czasie Adwentu również przed i po Mszach św. roratnich oraz w środę i w piątek wieczorem będzie Adoracja i możliwość spowiedzi do godz. 20. 00. Gorąco zapraszamy.
o Polecamy antidotum na skutki epidemii tzw. Sztafetę zadzwoń do 5 osób oraz pomoc chorym.
o Uwaga! 8.12 papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie Roku św. Józefa, który potrwa do 8.12.2021r., a związany jest on z darem specjalnych Odpustów.
o W tę sobotę 3-cią m-ca (19.12) jest rano o g. 6.15 czytanie wypominków rocznych. Po wypominkach będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. za zmarłych na Roratach o godz. 6.45. Można jeszcze podać do modlitwy dusze zmarłych ze swojej rodziny. Zapraszamy.