XIX Niedziela Zwykła

9 sierpnia 2020 r.

• W tym tygodniu przypada II-ga środa miesiąca, a wiec Nowenna do św. Józefa  patrona naszej parafii. Przy wyjściu na stoliku są karteczki do wpisania podziękowań i intencji do patrona rodzin i mężczyzn w trudnych sprawach.

• W tym tygodniu w sobotę 15. sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP i 100 rocznica cudu nad Wisłą. Porządek Mszy św. jest taki jak w niedzielę. Pamiętajmy o historycznych wydarzeniach w naszej Ojczyźnie, które tak wymownie splatają się z obecnością i działaniem Matki Bożej Królowej Polski biorącej w opiekę nasz naród. Podczas Mszy św. po modlitwie po Komunii nastąpi tradycyjny obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów (OBt2,s287). Proszę przygotować specjalnie na tę okazję bukiety z ziół, kłosów i kwiatów. W tym dniu z racji uroczystości jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. tym bardziej, że jest to sobota i dzień wolny od pracy. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi państwowej i maryjnej przy domu.

• Obfitości łask Bożych i opieki naszej Matki Bożej Szkaplerznej życzymy Jubilatom i Solenizantom. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznej podróży.

• Zapowiedzi:
    – Łukasz Orzechowski, kawaler z parafii tutejszej

i Klaudia Witkowska, panna z parafii

św. Gertrudy w Darłowie (zap.2)

– Mateusz Bonisławski kawaler z parafii tutejszej

zamieszkały w Kazuniu Bielany i Sylwia

Krajewska panna zamieszkała w Warszawie na

Pradze w parafii pod wezwaniem M.B.

Różańcowej (zap.1)